Päikesekollektorid ja lisatarvikud


SolarBlue® päikesekollektorid on kõrgekvaliteetsed seadmed kaasaegse disainiga. SolarBlue® seadmed on mõeldud vee soojendamiseks – kas siis tarbevee soojendamiseks või keskkütte sooja vee soojendamiseks küttesüsteemis (nt põrandaküte). Süsteem ei vaja akusid ega elektrit soojuse ülekandeks vaid päikese soojusenergia kantakse üle soojusvaheti abil.

 

Peamised tooteomadused SolarBlue® kollektoritelsolarblue_paneelit_1

  • Hülgavad vett paremini kui teised paneelid
  • Veeaur juhitakse paneelidest välja
  • Tugev struktuur toetab kogu paneeli ja vähendab klaasile tekkivat survet
  • Neid on lihtne paigaldada ja hooldada
  • Disain on kaasaegne
  • On peaaegu hooldusvabad
  • Kollektor on töö- ja ilmastikukindlad ka põhjamaades,  tuulte-, lume- ja rahetormide aja
  • Kollektoritel on Solar Key päikeseenergia toodete kvaliteeditunnus

           Keymark

Üle-Eestiline edasimüüja: 


TASAPINNALINE PÄIKESKOLLEKTOR

Doranova enda kaubamärgi SolarBlue® all pakume tasapinnalisi  (alla 10 cm paksusega) kollektoreid, mille sees  on õhuke vaskplaat (0,15 mm),  mis on kaetud tippkvaliteetse Bluetech eta plus kihiga. Tegemist on kvaliteetse Saksa tootega, mis on hinnatud sealsel turul parimaks. Tasapinnalise paneeli ühe koostisosana on kasutatud vaske, mis on  tuntud kui väga heasoojusjuht ja korrosioonile vastupidav metall.

 

KINDEL TURULIIDER

Kaheteistkümne  tuntud tootja kollektorid läbisid 2008. aasta märtsis sõltumatu testi , mille korraldas ajakiri „Stiftung Warentest“.  Test viidi läbi Saksa tarbijate huvisid silmas pidades ja selle tulemusel selgus, et Bluetech eta plus kiht on turul pakutavaist efektiivseim. Eta plus kiht on väga vastupidav kõrgele temperatuurile ja niiskusele. Kiht funktsioneerib kuni 295 kraadi juures ilma, et vähendaks paneeli eluiga. Eta plus kihil on kõrge soojuse absorbtsiooni maht (kuni 95%) ja madal soojuse kadu (kuni  5%).

 

KOLLEKTORI ANDMED:

Mõõtmed 1010 x 2000 x 95 mm
Pindala: 2,02 m2
Absorbtsiooni ala: 1,79 m2
Kaal: 36 kg
Kattekiht: Bluetec eta plus
Värvus: pronkspruun
Paneeli ja torustike materjal: vask
Töörõhk: 1.0 Mpa

Pikesepaneeli_skeem
Joonis näitab tavalise töötava päikese küttesüsteemi tööd. Elektrooniline juhtimissüsteem mõõdab pidevalt paneelide temperatuuri ja soojavee boileris olevat vett.

Kui kollektorid on kuumemad kui boileris olev vesi, siis juhtpaneel käivitab pumba abil vedelikuringluse süsteemis. Vedelik ringleb läbi paneeli ja boileri soojusvaheti. See soojendab mahutis olevat vett samal viisil nagu tavaline elektril töötav keskkütteboiler.

 

SolarBlue_logo_RGB                             Keymark

Lisainfo ja hinnapakkumised:

+372 6101 101

doranovabaltic(at)doranova.ee